Nová Ves

Nová Ves je obklopena rybníky, leží jižně od města Pohořelice. Jedná se o soustavu tří velkých rybníků: Vrkoč, Novoveský a Starý a tří menších: Čahoun, Nohavica a Zarostlý. Břehy rybníků jsou porostlé rákosím a hnízdí zde řada druhů vodního ptactva. Tyto rybníky slouží k odpočinku táhnoucích hejn Severských hus a kachen. Rybník Vrkoč je třetí největší rybník na Moravě. Okolo rybníků je příjemná procházka do obce Ivaň (cca 3 km), kde můžete navštívit místní vinotéku Na faře a dopřejete si ochutnávku moravského vína.

Mikulov

je historické město, ve kterém naleznete barokní zámek v němž je zbudované regionální muzeum. V Mikulově najdete také Židovskou čtvrť, Synagogu, významný Židovský hřbitov, gotickou hranolovou městskou věž.

Pálava

patří mezi nejnavštěvovanější oblast Jižní Moravy. Velice zajímavá místa jsou Děvín se zříceninami hradů Děvičky, Stolová hora, Růžový vrch se zříceninou Sirotčího hradu, Svatý kopeček s Křížovou cestou a kostelem sv. Šebestiána, který se týčí nad městem Mikulov.

Lednicko – Valtický areál

Je zařazen do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Určitě si nenechte ujít Lednický zámek, v jeho okolí můžete navštívit drobné stavby v romantickém stylu, např. Lovecký zámeček, Janův hrad, Minaret, Rybniční zámeček, Apollonův chrám a skleník. Pro vyznavače cykloturistiky jsou zde dvě trasy kolem ATC Merkur. Jedna trasa je delší 27,5km a druhá kratší 15,5km. Stezky jsou převážně v nenáročném rovinatém terénu, snadno sjízdné.